16.11.2017

SBÍRKA NA SVĚTOVÝ DEN CHUDÝCH

Na první Světový den chudých se ve shodě s výzvou papeže Františka na Vás obracíme s prosbou o pomoc při šestém ročníku předvánoční sbírky trvanlivých potravin pro sociálně potřebné rodiny s dětmi. Jedná se o ekumenickou akci, ve které,stejně jako v minulých letech chceme podpořit řadu konkrétních rodin, které byly pečlivě vybrány ve spolupráci se sociálním odborem Městského úřadu v našem městě. Potravinovou pomoc, pohoštění, program a dárky pro děti zajišťujeme ve spolupráci se Starokatolickou církví, Českobratrskou evangelickou církví a Slezskou církví evangelickou augburského vyznání.

Jaké potraviny můžete přinést?
Jakékoliv hodnotné potraviny, které o Vánocích potěší dítě i dospělého: uzeniny, snídaňové lupínky, džemy, sladkosti, Granko, „nutela“, čokoláda, oplatky, med, oříšky, mandle, sušené ovoce, müsli, cukroví apod. Také slané pochutiny, rybí a masové konzervy, káva, čaj, vakuované sýry, těstoviny či jiné trvanlivé potraviny.

Kdy a kde?
V týdnu od 11. do 15.12. bude v zadní části kostela umístěn koš na darované potraviny. 
Vlastní sbírka  se bude konat v sobotu 16. 12.2017. Potraviny budeme shromažďovat jako každý rok v sálce pod farou od 10:00 do 11:00 hod.

Velice potřební jsou dobrovolníci, kteří by pomohli při zajištění programu pro pozvané rodiny od 13-ti hodin ( program bude až do večerních hodin). Srdečně také uvítáme pomoc s občerstvením, můžete darovat trochu cukroví, upéct buchtu nebo připravit chlebíčky.

Pokud se Vám tento čas nehodí, zavolejte na 608 960 646 a domluvíme se individuálně.
Prosím nahlaste se předem, kdo může přijít pomoci nebo připravit malé občerstvení.
Kontaktní osoba Alice Mizia tel. 608 960 646 nebo email: alice.mizia@seznam.cz

Velké Bohu díky za Vaši pomoc!

 

 

2.12.2016

Milí přátelé, i letos  chceme už po páté uspořádat

 

Sbírku trvanlivých potravin pro sociálně potřebné rodiny s dětmi v Č.Těšíně.

Tento rok chceme podpořit 16 konkrétních sociálně potřebných rodin s celkem 41 dětmi (ve spolupráci se sociálním odborem v Těšíně) a předat jim potravinové balíčky.  Pohoštění, program a dárky pro děti v tomto roce zajistí bratři z Rozvoje a Niv.

 

Jaké potraviny můžete přinést?

Jakékoliv trvanlivé potraviny, které potěší dítě nebo dospělého například:

Snídaňové lupínky, marmelády, granko, nutela, čokoláda, jakékoliv oplatky, med, oříšky, mandle, sušené ovoce, musli, trochu cukroví nebo perníčků apod.

Také slané pochutiny, ale i konzervy, káva, čaj, vakuované uzeniny, nebo trvanlivé sýry, mohou být také jiné trvanlivé potraviny.

Můžete přinést jen 1 ks, nebo třeba 16 ks jednoho druhu… vše pečlivě roztřídíme a pak do balíčků spravedlivě rozdělíme.

 

Kdy a kde?

Potraviny prosím přineste do sálky na ŘK faru v sobotu 17.12. v 10,00 hodin.

Pokud se Vám tento čas nehodí, zavolejte mi na 608 960 646 a domluvíme se individuálně.

 

Velké Bohu díky za Vaši pomoc!

Věříme, že i pátý ročník této akce bude povzbuzením pro potřebné rodiny.

 

Pořádá: Středeční společenství chval, za průběh zodpovídá: Alice Mizia

Ps. Jakákoliv fyzická pomoc při sobotní akci je více než srdečně vítána. Pomoc bude potřebná zejména od 10,00 v sobotu v sálce (sběr a třídění potravin) a poté od 13,00  u bratří z Českobratrské církve evangelické Na Rozvoji (rozhovory s rodinami, pomoc při pohoštění apod.).  Prosím nahlaste mi, kdo může přijít pomoci.

tel. Alice 608 960 646 nebo email: alice.mizia@seznam.cz

 

 

 

VÁNOČNÍ VEČER A BALÍČKY PRO SOCIÁLNĚ POTŘEBNÉ RODINY 2015

21.12.2015

Milí přátelé, děkujeme srdečně všem dárcům a dobrovolníkům, kteří přispěli k Vánočnímu setkání sociálně potřebných rodin. Celkem jsme adresně pozvali 41 dětí z 16 rodin, většinou se jednalo o maminky samoživitelky.

Letos jsme při přípravě spojili síly: římskokatolická a starokatolická církev připravily bohatou potravinovou pomoc pro rodiny a českobratrská církev evangelická připravila 41 dárků pro konkrétní děti.

Rodinám jsme připravili pohoštění, děti ozdobily spoustu perníčků a vyrobily si vánoční přání v dílničce. Společně jsme zpívali koledy, otec Jan přinesl Betlémské světlo a povzbudivá slova.

Děti byly velmi potěšeny,  maminky jsou vděčné za potravinovou pomoc a máme všem vzkázat VELKÉ DÍKY!

foto zde