10.1.2020
 
Srdečně děkujeme všem, kteří v předvánočním čase přispěli na potravinovou pomoc sociálně potřebným rodinám s dětmi.
 

Potravinová pomoc byla rozdána 17 rodinám, vánočními dárky z Českobratrské církve evangelické a ze Starokatolické církve bylo potěšeno 35 dětí.

8. ročník ekumenické aktivity byl koordinován sociálním odborem Městského úřadu v Českém Těšíně, na setkání vystoupily pedagogové a děti z houslového oddělení Základní umělecké školy Pavla Kalety a o pohodu setkání se staralo množství dobrovolníků.

Všem děkujeme.

 

 
 
 
12.12.2018

Milí přátelé,

obracíme se na Vás s prosbou o pomoc při již sedmém ročníku předvánoční sbírky trvanlivých potravin pro sociálně potřebné rodiny s dětmi. Jedná se o ekumenickou akci, ve které stejně jako v minulých letech chceme podpořit 25 konkrétníchrodin a 54 dětí, které byly pečlivě vybrány ve spolupráci se sociálním odborem Městského úřadu v našem městě. Potravinovou pomoc, pohoštění, program a dárky pro děti  zajišťujeme ve spolupráci se Starokatolickou církví, Českobratrskou evangelickou církví a Slezskou církví evangelickou augburského vyznání. 

Kdy a kde?

Sbírka se bude konat v sobotu 22. 12.2018.  Potraviny  budeme shromažďovat jako každý rok v sálce pod farou od 10:00 do 11:00 hod.

Jaké potraviny můžete přinést?

Jakékoliv hodnotné potraviny, které o Vánocích potěší dítě i dospělého:  snídaňové lupínky, džemy, sladkosti, Granko, „nutela“, čokoláda,  oplatky, med, oříšky, mandle, sušené ovoce, müsli, cukroví apod. Také slané pochutiny, rybí a masové konzervy, káva, čaj, vakuované sýry, uzeniny,  či jiné trvanlivé potraviny.

Jak lze ještě pomoci?

Velice  potřební jsou dobrovolníci,  kteří by pomohli  při zajištění  programu pro pozvané rodiny (v sobotu od 13-ti hodin). Tzn. věnovat se rodinám – připravit kávu, čaj, posedět s konkrétní rodinou a věnovat jim chvíli svého času a zájmu nebo pomoci při organizaci programu pro děti atd.

Setkání rodin tento rok proběhne v prostorech Českobratrské evangelické církve na Rozvoji.

Dále hledáme dárce upečených perníčků, které bychom s dětmi na setkání ozdobili. 

Budeme moc vděční, pokud budete tyto informace sdílet s dalšími lidmi.

Děkujeme moc za zpětné odezvy, prosím rozešlete tyto informace dále. 

 

Alice Mizia a Petra Žwaková

 

Alice Mizia tel.  608 960 646 nebo email: alice.mizia@seznam.cz

Petra Žwaková email: petra.zwakova@gmail.com

 

Velké Bohu díky za Vaši pomoc!

 
 
16.11.2017

SBÍRKA NA SVĚTOVÝ DEN CHUDÝCH

Na první Světový den chudých se ve shodě s výzvou papeže Františka na Vás obracíme s prosbou o pomoc při šestém ročníku předvánoční sbírky trvanlivých potravin pro sociálně potřebné rodiny s dětmi. Jedná se o ekumenickou akci, ve které,stejně jako v minulých letech chceme podpořit řadu konkrétních rodin, které byly pečlivě vybrány ve spolupráci se sociálním odborem Městského úřadu v našem městě. Potravinovou pomoc, pohoštění, program a dárky pro děti zajišťujeme ve spolupráci se Starokatolickou církví, Českobratrskou evangelickou církví a Slezskou církví evangelickou augburského vyznání.

Jaké potraviny můžete přinést?
Jakékoliv hodnotné potraviny, které o Vánocích potěší dítě i dospělého: uzeniny, snídaňové lupínky, džemy, sladkosti, Granko, „nutela“, čokoláda, oplatky, med, oříšky, mandle, sušené ovoce, müsli, cukroví apod. Také slané pochutiny, rybí a masové konzervy, káva, čaj, vakuované sýry, těstoviny či jiné trvanlivé potraviny.

Kdy a kde?
V týdnu od 11. do 15.12. bude v zadní části kostela umístěn koš na darované potraviny. 
Vlastní sbírka  se bude konat v sobotu 16. 12.2017. Potraviny budeme shromažďovat jako každý rok v sálce pod farou od 10:00 do 11:00 hod.

Velice potřební jsou dobrovolníci, kteří by pomohli při zajištění programu pro pozvané rodiny od 13-ti hodin ( program bude až do večerních hodin). Srdečně také uvítáme pomoc s občerstvením, můžete darovat trochu cukroví, upéct buchtu nebo připravit chlebíčky.

Pokud se Vám tento čas nehodí, zavolejte na 608 960 646 a domluvíme se individuálně.
Prosím nahlaste se předem, kdo může přijít pomoci nebo připravit malé občerstvení.
Kontaktní osoba Alice Mizia tel. 608 960 646 nebo email: alice.mizia@seznam.cz

Velké Bohu díky za Vaši pomoc!

 

 

2.12.2016

Milí přátelé, i letos  chceme už po páté uspořádat

 

Sbírku trvanlivých potravin pro sociálně potřebné rodiny s dětmi v Č.Těšíně.

Tento rok chceme podpořit 16 konkrétních sociálně potřebných rodin s celkem 41 dětmi (ve spolupráci se sociálním odborem v Těšíně) a předat jim potravinové balíčky.  Pohoštění, program a dárky pro děti v tomto roce zajistí bratři z Rozvoje a Niv.

 

Jaké potraviny můžete přinést?

Jakékoliv trvanlivé potraviny, které potěší dítě nebo dospělého například:

Snídaňové lupínky, marmelády, granko, nutela, čokoláda, jakékoliv oplatky, med, oříšky, mandle, sušené ovoce, musli, trochu cukroví nebo perníčků apod.

Také slané pochutiny, ale i konzervy, káva, čaj, vakuované uzeniny, nebo trvanlivé sýry, mohou být také jiné trvanlivé potraviny.

Můžete přinést jen 1 ks, nebo třeba 16 ks jednoho druhu… vše pečlivě roztřídíme a pak do balíčků spravedlivě rozdělíme.

 

Kdy a kde?

Potraviny prosím přineste do sálky na ŘK faru v sobotu 17.12. v 10,00 hodin.

Pokud se Vám tento čas nehodí, zavolejte mi na 608 960 646 a domluvíme se individuálně.

 

Velké Bohu díky za Vaši pomoc!

Věříme, že i pátý ročník této akce bude povzbuzením pro potřebné rodiny.

 

Pořádá: Středeční společenství chval, za průběh zodpovídá: Alice Mizia

Ps. Jakákoliv fyzická pomoc při sobotní akci je více než srdečně vítána. Pomoc bude potřebná zejména od 10,00 v sobotu v sálce (sběr a třídění potravin) a poté od 13,00  u bratří z Českobratrské církve evangelické Na Rozvoji (rozhovory s rodinami, pomoc při pohoštění apod.).  Prosím nahlaste mi, kdo může přijít pomoci.

tel. Alice 608 960 646 nebo email: alice.mizia@seznam.cz

 

 

 

VÁNOČNÍ VEČER A BALÍČKY PRO SOCIÁLNĚ POTŘEBNÉ RODINY 2015

21.12.2015

Milí přátelé, děkujeme srdečně všem dárcům a dobrovolníkům, kteří přispěli k Vánočnímu setkání sociálně potřebných rodin. Celkem jsme adresně pozvali 41 dětí z 16 rodin, většinou se jednalo o maminky samoživitelky.

Letos jsme při přípravě spojili síly: římskokatolická a starokatolická církev připravily bohatou potravinovou pomoc pro rodiny a českobratrská církev evangelická připravila 41 dárků pro konkrétní děti.

Rodinám jsme připravili pohoštění, děti ozdobily spoustu perníčků a vyrobily si vánoční přání v dílničce. Společně jsme zpívali koledy, otec Jan přinesl Betlémské světlo a povzbudivá slova.

Děti byly velmi potěšeny,  maminky jsou vděčné za potravinovou pomoc a máme všem vzkázat VELKÉ DÍKY!

foto zde